олимписки игри

Пронајдени се 22 резултати на тема „олимписки игри“
Познати

Олимпискиот секс скандал ја уништи, па сега гневна ги откри сите тајни: И Болт носеше девојки во соба, немав само јас секс (ФОТО)

Бразилската скокачка во вода беше главна ѕвезда на олимписките игри во Рио 2016-та година, но во негативен контекст. Игрид Оливеира имала...
Останати спортови

Токио забрзано се подготвува за Олимпијадата, најавен спектакл со невидени технолошки достигнувања

Заштита на културното наследство и континуираниот успех на технолошкиот напредок, односно успешеното спојување на минатото и иднината...
Останати спортови

Никој не ги сака Олимписките игри: Само Милано и Стокхолм ги поднесоа своите апликации за игрите во 2026 година

Италијанскиот град Милано и шведската престолнина Стокхолм ги доставија своите апликации за организација на Олимписките игри во 2026...