обвинителство

Пронајдени се 108 резултати на тема „обвинителство“
Вести

Дел од центрите биле во Македонија: Меѓународна акција против голема инвестициска измама што вклучува употреба на криптовалути – ова се деталите

На барање на шпанските, германските и финските власти, ЕВРОПРАВДА и ЕВРОПОЛ поддржаа меѓународна акција против голема инвестициска...
Познати

ДЕТАЛИ ОД СОСЛУШУВАЊЕТО НА КАРЛЕУША: Пејачката зборувала 15 минути, на крај се откажала од кривично гонење на Душко

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша денеска во Првото основно обвинителство изјавила дека не сака нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ...
Познати

Карлеуша пристигна во обвинителството: Ќе биде сослушана за случајот од Божиќ кога Душко се однесувал насилно со пејачката (ФОТО)

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша пристигна во Првото основно јавно обвинителство во Белград, каде ќе биде сослушана како државјанин по...
Вести

Шест месеци по големата трагедија во Тетово: Обвинителство е во фаза на анализирање на сите прибрани докази за пожарот во модуларната болница

Шест месеци по пожарот во модуларната ковид болница во Тетово кога 14 луѓе го загубија животот, Обвинителството информира дека во тек...
Хроника

ИМААТ ШЕСТ ДЕЦА: Татко обљубувал малолетна ќерка, па ја продал за 3.000 евра – мајката за 2.000 денари го терала другото девојче да има односи со маж

​По претходно донесената Наредба за спроведување на истражна постапка, обезбедени Наредби за приведување на осомничени лица од судијата...