обвинителство

Пронајдени се 24 резултати на тема „обвинителство“
Вести

ИЗНЕМОШТЕН НА НОСИЛКА: Боки 13 со амбулантно возило изнесен од Обвинителството и однесен во ГОБ 8-ми септември (ВИДЕО)

Бојан Јовановски попладнево на носилка беше изнесен и со возило на брза помош и полициска придружба замина од Обвинителството за гонење...
Вести

„Рекет“ тапка во место, обвинителството молчи: Јанева доби две недели “бонус“, кому сега му се купува време и кој е недопирлив?

Истрагата за „Рекет“ тапка во место. По притворот за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, другите инволвирани остануваат...
Вести

„По приведувањето на Јанева СЈО е обезглавено“: Извештајот за притворот стигна во Советот на јавни обвинители

Советот на јавни обвинители го доби извештајот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за сите досега преземени...
Хроника

Обвинителството со информации за сообраќајката во Гостивар: Жената минувала на пешачки, повредите биле смртоносни

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи врши...
Регион

Поднесено обвинение против висок бугарски функционер кој на странци им овозможувал да добијат бугарски пасош

Бугарските обвинители денеска соопштија дека поднеле обвинение против висок државен функционер, како дел од истрагата за фалсификување...