обсе

Пронајдени се 51 резултати на тема „обсе“
Вести

Османи на средба на „тројката“ на ОБСЕ со азиските партнери: Унапредување на соработката во справување со заедничките безбедносни закани

Важноста од партнерството и соработката помеѓу Европа и Азија во овие критични времиња и предизвици, по руската инвазија на Украина,...
Вести

Жените и децата најподложни на модерното ропство, во земјава драстичен раст на жртвите на трудова експлоатација

Согласно последните статистички податоци од Меѓународната организација на трудот, повеќе од 40 милиони луѓе се наоѓаат во модерно ропство,...