облека

Пронајдени се 33 резултати на тема „облека“
Познати

Конечно секоја девојка може да ја ископира – Карлеуша се појави без грам шминка, на себе имаше нешто што го имаат сите во орманот (ФОТО)

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша претходниве денови предизвика лавина на реакции во јавноста поради луксузниот одмор во Дубаи, но откако...
Живот и стил

Облечете се вака и веднаш ќе изгледате 5 килограми послабо: Стилски трикови што секоја жена мора да ги знае!

Симнувањето на качените килограми може да потрае, а понекогаш ни треба резултат веднаш. Ако сѐ уште не сте ја довеле линијата до совршенство,...
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ ОК Ѓорче Петров и потпретседателот Мисајловски донираа храна и облека во Ѓаконијата при црквата Св. Петар и Павле

Денес ОК Ѓорче Петров заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, традиционално во Ѓаконијата при црквата Св. Петар...
Живот и стил

Важни совети за вашето интервју за работа: Дојдете во темна комбинација, а оваа боја на облека никако да не биде на вас

Разговорот за работа е првата можност за работодавците да ги запознаат идните соработници. Оние што бараат работа треба да ги уверат...