мтсп

Пронајдени се 59 резултати на тема „мтсп“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Владата преку дополнителната заменик министерка Санела Шкриејљ, го опструира работењето на МТСП

Илјадници граѓани од почетокот на годината се во мака и тешки проблеми поради несватливото однесување на СДСМ. Мислејќи дека ќе ја блокираат...
Вести

Мизрахи: Ги охрабрувам сите оние, врз кои им е вршено мобинг на своите работни места да се обратат до МТСП и надлежни институции

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи ги охрабрува сите оние, врз коишто е вршено мобинг на нивните работни места...
Вести

Ветија зголемување на платите на сите вработените во градинките, но излажаа: Власта за некого мајка, за друг маќеа

Вработените во детските градинки од владата на СДСМ добија ветување на корекција на платите. Очекувајќи го најавеното покачување, вработените...