михаел шумахер

Пронајдени се 34 резултати на тема „михаел шумахер“
Останати спортови

На фановите по оваа вест им се распара срцето- угледниот италијански неврохирург не издржа да ги сподели лошите вести за Шумахер

Угледниот италијански неврохирург, Никола Ачијари тврди дека поранешниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер воопшто не личи на човекот...
Останати спортови

Сериозни обвинувања кон сопругата на Шумахер: „Не дава никој да го види, се плаши дека ќе биде откриена вистината“!

Поранешниот менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер ги изненади сите кога кажа дека сопругата на легендарниот возач од Формула 1 ја крие...
Познати

Нашето пријателство веќе нема да биде исто: Најдобриот пријател на Шумахер откри шокантни детали за возачот од кои ќе ви се распука срцето

Возачот на Формула 1 Михаел Шумахер пред една година излезе од кома и е префрлен на понатамошно лекување во својот дом. Од тогаш па до...
Останати спортови

Пријателот на Шумахер ја откри неговата состојба на неговиот 50-ти роденден: „Гледавме многу трки заедно…“

Жан Тод, поранешниот шеф на Ферари и најдобар пријател на Михаел Шумахер, откри каква е состојбата на легенарниот возач од Формула 1. Шумахер...
Останати спортови

Конечно прозбори: Сопругата на Шумахер ја соопшти неговата желба пред утрешниот важен ден за семејството

Корина Шумахер, сопругата на славниот возач на Формула 1 Михаил Шумахер, се обрати до јавност непосредно пред 50-от роденден на легендарниот...