михаел шумахер

Пронајдени се 55 резултати на тема „михаел шумахер“
Останати спортови

По лажното интервју испливаа ВИСТИНСКИТЕ ИНФОРМАЦИИ: Каква е состојбата на Шумахер по 10 години од несреќата?

Германскиот весник Die Aktuelle објави наводно интервју со легендарниот Формула 1 возач Михаел Шумахер (54). Иако неговата здравствена состојба...
Останати спортови

Познати детали и за денот на несреќата: Документарецот за Шумахер откри осум нови работи за легендарниот возач

Документарецот за седумкратниот светски шампион во Формула 1 и еден од најголемите спортисти во историјата, Михаел Шумахер конечно...