македонска ракометна репрезентација

Пронајдени се 77 резултати на тема „македонска ракометна репрезентација“
Ракомет

„Балкан Хендбол“: Многу води ќе поминат низ Вардар додека се роди новиот Лазаров, затоа уживајте и играјте за Кире

Во својата колумна насловена „Играјте за Кире“ на порталот Балкан Хендбол, авторот Жика Богдановиќ одвојува дел и за Кире Лазаров...
Занимливости

ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА: Македонски капетан со целиот тим на бродот од Пацификот со поддршка за ракометарите (ВИДЕО)

Поддршка за македонските ракометари од Пацификот. Интересно видео се појави на социјалните мрежи по повод вечерашниот меч на македонската...