Ракомет на 15 и 16 март

Лазаров со 17 ракометари оди на гостувањето во Романија

За натпреварите во Романија македонскиот селектор најави поголема минутажа за помладите кои поретко добиваат шанса да влезат во игра.

Лазаров со 17 ракометари оди на гостувањето во Романија

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров одлучи со 17 играчи да отпатува на пријателските натпревари со Романија.

Лазаров поради повреди за претстојните тест-средби не може да смета на неколкумина стандардни, а последен кој го откажа учеството е бекот Филип Кузмановски.

Претходно се повредија, Ненад Костески, Томи Јагуриновски и Павле Атанасијевиќ, додека неизвесен е настапот на пивотот Милан Лазаревски.

За натпреварите во Романија македонскиот селектор најави поголема минутажа за помладите кои поретко добиваат шанса да влезат во игра.

Двата натпревара ќе се играат во Браила, на 15 и 16 март.

To top