мајк тајсон

Пронајдени се 17 резултати на тема „мајк тајсон“
Останати спортови

Сума од која боли глава: Мајк Тајсон заработените пари од мечот против Рој Џонс ќе ги донира во хуманитарни цели

Дуелот на великаните помеѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс Јуниор, кој се одржа во Лос Анџелес, заврши нерешено. Тајсон беше подоминантен во...
Познати

Мајк Тајсон сакал да се бори со мајмуни: Сите се згрозија од понудата на боксерот и од тоа што го барал од чуварот на зоолошка

Боксерската легенда Мајк Тајсон наводно му понудил 10 илјади долари на чувар на една зоолошка градина за да му го отвори кафезот каде...