мајк тајсон

Пронајдени се 22 резултати на тема „мајк тајсон“
Останати спортови

Мајк Тајсон откри зошто се движел во инвалидска количка: Сериозните проблеми со оваа болест допрва доаѓаат! (ФОТО)

Поранешниот неприкосновен боксерски шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон (50-6) неодамна беше забележан во инвалидска количка на...
Останати спортови

„Наскоро ќе умрам“: Фановите на Мајк Тајсон загрижени поради ОВИЕ фотографии и ОВАА изјава на боксерот

Обожавателите на Мајк Тајсон се загрижени откако се појавија фотографии на кои легендарниот боксер позира со фанови на аеродром во...
Останати спортови

Сума од која боли глава: Мајк Тајсон заработените пари од мечот против Рој Џонс ќе ги донира во хуманитарни цели

Дуелот на великаните помеѓу Мајк Тајсон и Рој Џонс Јуниор, кој се одржа во Лос Анџелес, заврши нерешено. Тајсон беше подоминантен во...