лука модриќ

Пронајдени се 93 резултати на тема „лука модриќ“
Фудбал

Модриќ и Реал ќе го продолжат договорот на 1+1 година, фудбалерот може да влезе во структурата на клубот на крајот од кариерата

Лука Модриќ и Реал Мадрид се договорија за продолжување на договорот. Двете страни се договорија за договор до 2023 година со можност...