Фудбал

Романо: Модриќ има само една желба, не е во парите

Романо: Модриќ има само една желба, не е во парите

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ има договор со Реал Мадрид до крајот на сезоната, а во моментов преговара за нова соработла.

Новинарот Фабрицио Романо објави дека го чека последниот состанок со „кралевите“, по што ќе потпише договор.

„Реал и Модриќ се надеваат дека ќе ја продолжат соработката, но потребен е уште еден состанок за да се договорат платата и деталите, но Лука не се жали поради пари, туку сака да остане во Мадрид“, објави Романо.

To top