Фудбал реал мадрид

Модриќ на прославата на титулата од ЛШ потврди – останувам во Мадрид (ВИДЕО)

Најголемата енигма во таборот на Реал Мадрид на крајот од сезоната, а тоа е далеи Лука Модриќ ќе продолжи да игра за „кралевите“, најверојатно доби(ва) разрешница, откако самиот фудбалер на прославата на титулата од ЛШ кажа нешто со што потврди дека ќе игра најмалку уште една година за европскиот шампион.

Модриќ на прославата на титулата од ЛШ потврди – останувам во Мадрид (ВИДЕО)

Најголемата енигма во таборот на Реал Мадрид на крајот од сезоната, а тоа е далеи Лука Модриќ ќе продолжи да игра за „кралевите“, најверојатно доби(ва) разрешница, откако самиот фудбалер на прославата на титулата од ЛШ кажа нешто со што потврди дека ќе игра најмалку уште една година за европскиот шампион.

Хрватот својот говор го заврши со зборови кои предизвикаа еуфорија меѓи илјадниците фанови на шпанскиот гигант.

„Многу ви благодарам за поддршката во текот на целата година. Овој пехар е ваш. Се гледаме следната сезона“, изјави ветеранот.

Модриќ првпат дојде во Реал Мадрид веќе далечната 2012 година и оттогаш одигра 359 натпревари на кои постигна 28 голови.

To top