лидерска средба

Пронајдени се 103 резултати на тема „лидерска средба“
Вести

Мицкоски: Кога тие ќе сакаат да донесат апатија и страв, јас ќе донесам надеж и сигурност – Македонија мора да ја менува грдата реалност

Изминатиов период имаше лидерска средба во Собранието и можам да кажам дека Македонија е уморна од состаноци на политичари во вратоврски...
Вести

Мицкоски ја прифаќа лидерската средба: ВМРО-ДПМНЕ е одговорна и државотворна партија, имаме ставови и сме подготвени да ги браниме

Драги пријатели, овие денови е актуелно прашањето за лидерска средба. Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе отиде и што ќе прави. Прво да кажам дека намерите...
Вести

Николоски: Понудата за лидерска средба се уште важи, спремни сме со кој и да носи одлуки во СДСМ да разговараме

Иако формалниот претседател на СДСМ и премиер на македонската Влада, Димитар Ковачевски ја одби понудата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, професор...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ си остана на зборот- ги оствари барањата за пописот и изборниот законик, се избори за заштита на здравјето на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ си остана на зборот- пописот се одложи за да се заштитат граѓаните. Опозицијата се избори во намерата, па поради одложување...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Нека се усогласи Заев дали сака или не сака лидерска, како го променија ставот “нема што да разговара” со Мицкоски

Стево Пендаровски го загуби кредибилитетот за организирање на лидерски средби откако на 13 август го додели мандатот на Зоран Заев без...