Хроника Кочани

Се судрија две товарни возила, тешко повреден маж

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Т.Д., констатирани во болницата во Кочани.

Се судрија две товарни возила, тешко повреден маж

На 01.04.2024 во 11:27 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на експресниот пат А-3, кај с.Тркање, кочанско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „фиат“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.Д.(57) од Штип и товарно возило „ман“ со полуприколка со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ј.М.(43) од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Т.Д., констатирани во болницата во Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

 

To top