Коби Брајант

Пронајдени се 101 резултати на тема „Коби Брајант“
Познати

ФОТО: Коби Брајант и Џиана добија статуа на местото на несреќата – „Хероите доаѓаат и си одат, но легендите се вечни“

Легендата на ЛА Лејкерс, Коби Брајант и неговата ќерка Џиана добија бронзена статуа поставена на местото на хеликоптерската несреќа...
ТВ и Филм

Сопругата му загина во несреќата со Коби Брајант, а сега целиот свет го слушна неговиот глас – жирито ронеше солзи од оваа изведба

Кристина Маусер е една од жртвите во хелокоптерската несреќа во која загина и легендарниот кошаркар Коби Брајант. Таа работела како...
Познати

Вдовицата на Коби и го честиташе роденденот на својата почината ќерка со потресна порака: „Би сакала да си со нас“ (ФОТО)

Вдовицата на кошаркарската легенда Коби Брајант, Ванеса Брајант, на својот Инстаграм и го честиташе роденденот на својата ќерка Џана,...
Познати

Ванеса Брајант ги пронајде полицајците кои се фотографирале со мртвото тело на Коби – јавно ги објави нивните имиња и покрена тужба (ФОТО)

Ванеса Брајант, сопругата на трагично загинатата легенда на кошарката Коби, покрена тужба против четворица полицајци кои се сликале...
Познати

Ги загуби сопругот и ќерката, а насмевката на лицето ја врати многу брзо- сопругата на Коби Брајант оваа причина не ја крие од светот (ФОТО)

Пред точно една година, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана...
Познати

ФОТО: „Секогаш заедно, засекогаш во нашите срца“ – Ванеса Брајант со трогателно сеќавање на последниот Божиќ со Коби и Џиана

Ванеса Брајант сподели трогателно враќање на Божиќ со нејзиниот покоен сопруг Коби Брајант и ќерката Џиана Брајант, кои и двајцата...