Коби Брајант

Пронајдени се 71 резултати на тема „Коби Брајант“
Познати

Не е за тие со слабо срце: Велосипедист прв го сними урнатиот хеликоптер на Коби Брајант, телата во пламен, оган на сите страни (ВИДЕО)

Коби Брајант на 26-ти јануари во траорно и тмурно утро во Калифорнија го загуби животот во голема хеликоптерска несреќа, а додека американските...
Познати

Ванеса Брајант објави емотивно видео и порака која ќе ви го скрши срцето: „Мојот мозок одбива да прифати дека двајцата ги нема“

Сопругата на Коби Брајант и мајка на тринаесетгодишната Џиана Џиџи на Инстаграм објави емотивно видео од своте сакани кои на 26-ти јануари...
Кошарка

ФОТО+ВИДЕО: Лејкерс го расчитува просторот пред „Стејплс“, љубовта од навивачите ќе заврши во домот на Коби

Над 1.300 кошаркарски топки со разни пораки, дресови, маици, писма полни со емотици, играчки, патики се само дел од предметите кои бројните...
Останати спортови

Супер боул му оддаде почит на Коби Брајант и неговата ќерка кои загинаа во хеликоптерска несреќа (ВИДЕО)

Публиката беше воодушевена од настапот на Шакира, која има 43 години, но уште повеќе се изненадија од настапот на Џенифер Лопез, која...
Познати

Полесно и е кога болката ја дели со целиот свет: Ванеса сподели фотографија од загинатата ќерка, а овие зборови ја кинат душата (ФОТО)

Ванеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант која во стравичната несреќа покрај сопругот ја изгуби и ќерката Џијана, активна е на социјалните...
Кошарка

Објави две фотографии од кои ќе ви се распарчи срцето од тага: Неутешната Ванеса Брајант повторно се огласи на Инстаграм

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант, минатата недела во хеликоптерска несреќа што се случи во близина на Лос...