казна

Пронајдени се 277 резултати на тема „казна“
Вести

ГОСПОД КАЗНУВА, А НЕ ТИ: Драма во судницата, Боки 13 ја нарече судијката слуга на Заев – таа го исфрли надвор (ВИДЕО)

Бојан Јовановски-Боки 13 е осуден на девет години затвор. Јасна Мандиќ која беше заменик-претседателка на Меѓународен сојуз доби осудителна...
Занимливости

Си го лажирала киднапирањето за да му се освети на поранешниот, му барала и пари – откако била откриена целиот живот ќе зажали од казната

Лиј Џумакс од Блекпул го лажирала своето киднапирање за да и се смири поранешното момче, но и да му земе пари. Оваа 20 годишна девојка...