израел

Пронајдени се 85 резултати на тема „израел“
Музика

Никој не забележа еден детаљ на Евровизија кој има јасна цел- тоа што се појави на сцената е порака до целиот Балкан и Македонија (ВИДЕО)

Вчера во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од Евровизија 2019 година. Свеченото отворање започна со победничката претставничка...
Фудбал

Поради еден потег на израелските фудбалери се воодушеви целата планета, а откако ќе го погледнете ова видео ќе аплаудирате и вие

Фудбалерите на Шкотска ја победија селекцијата на Израел со 3:2 во 6-то коло од групата Ц во Лигата на нации, но мечот го одбележаа гостинските...