израел

Пронајдени се 181 резултати на тема „израел“
Вести

Индиски варијанти коронавирус идентификувани во Израел, вакцината на Фајзер делумно ефикасна против нив

Израел регистрира осум случаи на варијанти на коронавирус кои првпат се идентификувани во Индија и се верува дека вакцината на „Фајзер/Бионтек...
Вести

Оваа држава воведува ковид беџ – ако не сте вакцинирани виолетова, а доколку сте вакцинирани зелена боја!

Светскиот шампион во вакцинација, Израел, почнува контроверзен проект на ковид-беџ, кој со својата боја ќе покаже дали некое лице е вакцинирано...