инфлација

Пронајдени се 33 резултати на тема „инфлација“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Од пиунот Ковачевски, народот глава го боли, поскапеа струјата, парното, метанот, следи зголемена инфлација

Народот го боли глава од Ковачевски, пиунот на Заев и продолжувачот на заевизмот. Заевизмот и пиунот Ковачевски им го загорчија животот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Инфлацијата ја зголемува сиромаштијата, владата треба со поголем сет на мерки да го заштити стандардот на граѓаните

Лошите економски политики на владата предводена од СДСМ и премиерот во заминување, Зоран Заев ги донесоа граѓаните до се поголема сиромаштија....
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Цените во продавница ќе растат и за 50%, горивата ќе надминат 80 денари за литар, а Заев вели тоа е најдоброто

Цените во продавница ќе растат и за 50%, горивата ќе надминат 80 денари за литар, а Заев вели тоа е најдоброто, се вели во партиското соопштение...