илон маск

Пронајдени се 111 резултати на тема „илон маск“
Технологија

Фаворитите на Илон Маск: Еве кои програмски јазици најмногу ги цени ексцентричниот визионер и преприемач

Илон Маск, деловниот магнат, од кој повеќето претприемачи бараат инспирација, прво е кодер. Не е доволно само да се ​​каже дека тој поседува...
Познати

Таткото на Илон Маск вели дека неговата сперма има „голема побарувачка“ и дека е подготвен да донира на жени од „висока класа“

Таткото на Илон Маск основачот на Tesla и SpaceX, вели дека од него било побарано да ја донира својата сперма на неколку жени во Јужна Америка. Ерол...
Вести

Илон Маск се заканува дека ќе се откаже од купување на Твитер – компанијата одбивала да му достави информации за лажни налози

Американскиот милијардер Илон Маск, основач на Tesla и Спејс Икс, денеска се закани дека нема да го реализира договорот за купување на...