Игор Стефановски – Иџе

Пронајдени се 24 резултати на тема „Игор Стефановски – Иџе“
Останати спортови

Иџе: АМС ми сврте грб, таа стана најголема пречка за постигнување на врвни спортски резултати

Игор Стефановски Иџе, најдобриот македонски автомобилист кој долги години со успеси ја претставува нашата држава на најпознатите европски...
Останати спортови

Сопругата на Иџе со емотивен статус: Ти си мојата гордост и љубов, јас никогаш не се посомневав во твојата способност

Игот Стефановски-Иџе ја освои пол-позицијата и на сето тоа славеше на втората трка денес, но победата од нејасни причини му беше одземена. -Овој...
Останати спортови

Иџе се огласи по одземената победа на Монца: Италијанците се уплашија од можноста да го развеам македонското знаме

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе викендов се натпреваруваше во рамките на ТРЦ шампионатот на Италија. „Летачкиот...
Млади таленти

ЕКСКЛУЗИВНО: Внукот на Иџе тргна по неговите стапки, малиот Стефан ќе биде идната македонска гордост

Внукот на најпопуларниот и најуспешниот македонски натпреварувач во автомобилски трки, Игор Стефановски Иџе, тргна по неговите стапки. Стефан...