епидемија

Пронајдени се 29 резултати на тема „епидемија“
Вести

Три бебиња починаа од морбили: Трагедиите ја потресоа јавноста, никој не превзема одговорност, а состојбата е алармантна

Министерството за здравство ја известува јавноста дека вчера (10 февруари 2019) во вечерните часови почина 13-месечно дете од тетовскиот...
Вести

Најдени 635 кутии МРП со погрешни декларации, а МЗ убедува дека вакцините се со важечки рок: Детални информации за состојбата со епидемијата

Сите дози од МРП вакцината се со добар и проверен квалитет од реномираниот европски производител GlaxoSmithKline од Белгија. МРП вакцината...
Вести

Како родителите да им веруваат: СДСМ во опозиција тврдеше дека епидемијата е неспособност на надлежните и дека засиленото вакцинирање е бизнис идеја

Неспособност на надлежните. Вака СДСМ од опозиција ја нарекуваше епидемијата на морбили. Денес кога се на власт, имаат сосема поинакво...