Енди Мареј

Пронајдени се 58 резултати на тема „Енди Мареј“
Останати спортови

Мареј за работата со Лендл: Да не веруваше дека сум способен за големи резултати, ќе го кажеше тоа директно

Британскиот тенисер, Енди Мареј се произнесе околу продолжувањето на работата со Иван Лендл. Поранешниот прв рекет на светот по трет...
Останати спортови

Тоа му носеше најголема среќа: Светскиот тенисер ограбен, не жали за патиките, туку за уште повредно нешто – моли да му се врати (ФОТО)

АТП турнирот во Индијан Велс сè уште не е започнат, а некогашниот најдобар светски тенисер Енди Мареј веќе се соочува со непријатности. Америкнските...