драган павловиќ латас

Пронајдени се 52 резултати на тема „драган павловиќ латас“
Вести

Латас: Македонија има проблем со корупција, тоа го кажа и американската амбасадорка која најави борба против корупција

Македонија има највисок степен на корупција во регионот, а корупција е основен проблем зошто не ве примаат во ЕУ. Тоа го кажа и американската...
Вести

Латас до Павле Богоевски: Ти и Апасиев бевте Шарена револуција, сакавте власт без избори и лажевте дека ќе ја кажете вистината за убиството кај Смилковско и Никола Младенов

Во жестока дебата во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, новинарот Драган Павловиќ Латас на Павле...
Вести

Латас: Дека сме во криза и доаѓаат нови кризи ни требаат избори, оваа власт со ковид кризата докажа дека не е решение

Токму затоа што сме во криза и не чекаат нови кризи ни требаат предвремени парламентарни избори, затоа што власта на СДСМ и ДУИ не довела...
Вести

Латас: Ковачевски нема да успее да се ослободи од корупцијата, нарко мафијата и да го ослободи правосудниот систем

Ковачевски и новото раководство на СДСМ ако сакаат да се докажат треба да расчистат со корупцијата, да ги прекинат врските со нарко...
Вести

Латас: Филипче треба да биде тргнат настрана за да не влијае на истрагата за пожарот и да не го повтори делото

Заради истрагата за пожарот во модуларната во Тетово, тој кој е најодговорен по хиерархија треба да се тргне настрана, а тоа е министерот...