цук

Пронајдени се 103 резултати на тема „цук“
Вести

Драматична спасувачка акција на Шар Планина: Планинар паднал од карпа во провалија, друго лице пронајдено повредено

По добиен повик за итен случај на 112, во тек е спасувачка акција во координација на Центарот за управување со кризи (ЦУК), преку Регионалниот...
Вести

ЗАВРШИ СПАСУВАЧКАТА АКЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Ова е епилогот, еве во каква состојба се лицата кои паднаа во длабока бездна

Двете лица кои со квадрицикл (мопед на четири тркала) паднаа во провалија кај вила Принц на Караџица се извлечени во стабилна состојба...
Вести

ФОТО: И денеска се трага по возачот на Голфот, вклучени „Тигрите“, ќе се пребарува и малото езеро во Зелениково

Центарот за управување со кризи информира дека и денеска продолжува потрагата по возачот на возилото кое пред два дена излета во реката...
Вести

ЦУК: Потрагата е во тек- се уште не е пронајден возачот и евентуални сопатници од автомобилот што излета во реката Вардар

РЦУК Тетово, известува дека од последниот контакт со ПС Групчин во 17:40 часот добиена е информација дека се уште не е пронајдено лицето...
Вести

ФОТО: „Голф“ падна од мост на реката Вардар- во возилото најверојатно имало патници, ангажирани се нуркачки екипи

Преку бројот за итни повици 112 во 12:05 часот до Дежурниот оперативен центар на Центарот за управување со кризи добиен е повик-пријава...