чешка

Пронајдени се 79 резултати на тема „чешка“
Вести

Мутираниот коронавирусот во Германија се шири со брзина на светлината- државата затвори уште два гранични премина

Германија в недела ќе ги затвори своите граници со Австрија и Чешка поради опасност од ширење на мутирани видови на коронавирусот, соопшти...
Вести

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Двајца млади Македонци не дочекаа да си дојдат дома, загинаа на автопат во Чешка (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска на автопатот Прага-Усти на Лаба во Чешка, а според чешките медиуми во несреќата загинале...
Вести

Чешка со речиси 15.000 новозаболени: Искористени сите мерки, останува само можноста за целосно затворање на економијата и луѓето

Во Чешка се потврдени нови 14.968 случаи на коронавирус, што е за 3.000 повеќе од претходниот ден. Владат итно донела нови заштитни мерки со...