бутел

Пронајдени се 140 резултати на тема „бутел“
Вести

Рафали од автоматско оружје се слушаат во скопски Бутел: Спасовски по дома може да кажува дека сме безбедни, нас не може да не лаже

Во текот на целиот ден во скопската населба Бутел се слушаат рафали од автоматска пушка. Граѓаните загрижени и преплашени сведочат...
Вести

Мицкоски: Во Бутел пуштено во употреба второто игралиште во рок од една недела, со пари кои порано градоначалниците од СДСМ ги трошеле за еден проект, сега се прават два

Тука во Бутел проектите еден по еден се реализираат од тоа што беше ветувано. Минатата недела едно игралиште веќе е во функција пуштено...
Скопје

Костовски: Навремено се исчистени сите критични места во Општина Бутел како и главните улици, сите споредни улици во сите населни места

Екипите за зимско оддржување заедно со општинскиот кризен штаб во текот на ноќта и од рано утрово се на терен, информира градоначалникот...