буџет

Пронајдени се 112 резултати на тема „буџет“
Вести

Стојаноски до СДСМ: Додека во Собрание читате приказни, Македонија според Еуростат е трета по сиромаштија во Европа

„Го слушав колешке вашето обраќање но за жал не добив одговор на повеќе прашања. Нешто кое што во изминативе денови и на комисиската...
Вести

Мицевски: Во 2021 година ќе продолжиме да тонеме во корупција, задолжување и непродуктивни трошоци и мерки кои нема да ја подигнат економијата

Пред нас е Буџет за 2021 година. После кризната од здравствен и економски аспект 2020 година, новата година треба да донесе рестарт и враќање...
Вести

Петрушевски: Власта преку новиот Буџет најавува зголемување на даноците на граѓаните, народот Заев ќе го соголува за да се тој луксузира

– Навистина е нереален и неразвоен буџетот и тоа ќе го аргументирам зошто е така. Нереален е најпрвин затоа што приходната страна...
Вести

Стојаноски до власта: Буџетот за 2021 година е неодржлив, да се прифатат амандманите на ВМРО-ДПМНЕ кои значат стимулирање на економијата

Бојан Стојаноски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во денешната дискусија на комисијата за финансирање и буџет посочи дека планираниот Буџет...
Вести

Мицевски: СДСМ е без компас, трошат расипнички, се задолжуваат како да нема утре, а кратат од се’ што може да скрати, на сметка на сите граѓани на Македонија

Оваа власт на чело со Заев креираа уште еден огромен, нереален и неразвоен буџет. Овој буџет е строго партиски, а не народен и граѓански....