бразил

Пронајдени се 252 резултати на тема „бразил“
Вести

„САМО ЕДНО ДЕТЕ ПРЕЖИВЕА“ Катастрофални свлечишта во Бразил: Најмалку осум загинати, воведена е вонредна состојба (ФОТО+ВИДЕО)

Најмалку осум лица загинаа во калливи одрони предизвикани од силен дожд, а меѓу жртвите има и шест членови на исто семејство во крајбрежниот...
Вести

КРВАВ БОЖИЌ – МАСАКР ВО БРАЗИЛ! Брутална пресметка на банди, шест млади лица загинаа на прослава на фудбалски терен

Шест лица загинаа, а пет се повредени во пукање во Бразил за време на прослава на Божиќ на фудбалски терен, јавија локалните медиуми. Инцидентот...