Свет Бразил

Најмалку седум жртви откако минибус удрил во толпа луѓе

Во инцидентот се повредени 26 лица, пренесуваат бразилските медиуми.

Најмалку седум жртви откако минибус удрил во толпа луѓе

Најмалку седум лица загинаа кога минибус удри во толпа луѓе кои учествувале во поворка во бразилскиот град Јабуатан дос Гуарапис, соопштија денеска локалните власти.

Во инцидентот се повредени 26 лица, пренесуваат бразилските медиуми.

Возачот на минибусот побегнал од местото, но градските власти го легитимирале и го пронашле, по што дал изјава во полициска станица.

To top