борко ристовски

Пронајдени се 69 резултати на тема „борко ристовски“
Вести

Хумана акција на комисијата за спорт на ВМРО-ДПМНЕ и ОК Гази Баба- му подарија спортска опрема на младиот фудбалер Стефан (ФОТО)

Денеска еден од нашите најдобри репрезентативци во ракомет и еден од нашите најголеми спортски амбасадори во поновата македонска историја,...
Вести

Ристовски: Двајцата кандидати се недостојни да го водат МОК, имаме сериозни докази и за кривично гонење во иднина и за двајцата

И двајцата кандидати се недостојни и не се она што и треба на Македонија како држава и во спортот во целина. Овие два кандидати едноставно...
Вести

Ристовски: Кога и да дојде ВМРО на власт, спортот вистински ќе биде најважен и ќе се направи една ревизија на сите договори

Борко Ристовски денеска во своето уклучување во живо во вестите на Алфа ТВ го искажа својот став и мислење околу актуелниот избор на...
Вести

Ристовски за изборот на претседател на Македонски олимписки комитет: Борбата е помеѓу две големи зла – Спортот треба да одбере кое е помалото зло 

Во вестите на Алфа денеска во живо се вклучи Борко Ристовски, македонскиот ракометар кој игра за екипата на Рајн-Некар Левен во германската...