блокада

Пронајдени се 57 резултати на тема „блокада“
Вести

Мисајловски: Остануваме активни во Собрание за да ja разобличиме власта дека не носи економски закони за добробит на граѓаните туку за да ги полнат сопствените џебови

Во минатото секој штетен закон што беше во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ го блокираше. Така и ќе продолжиме. Овој пат, многу закони кои што ќе...
Вести

Мицкоски останува на барањето за предвремени избори, за Ковачевски најавената блокада на Собранието е неодговорност

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека најавената блокада на Собранието од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ е неодговорно однесување,...
Скопје

Жителите од населбата Даме Груев утре ќе ја блокираат улицата Лука Геров: Над 150 куќи се со отсечен пристап, од општина Ѓорче добиваме само лаги и навреди

Жители на улицата Лука Геров од населбата Даме Груев утре ќе ја блокираат улицата со почеток од 12:30 часот. Како што велат тие, причината...
Вести

Жителите на Луково го блокираа патот Струга-Дебар: Во сообраќајка настрадало едно лице, бараат соодветна патна сигнализација (ФОТО)

Жителте на струшко Луково денеска попладнево еден час го блокираа патниот правец Струга-Дебар, а причината за тоа е тешка сообраќајна...