Бела куќа

Пронајдени се 75 резултати на тема „Бела куќа“
Вести

РАБОТИТЕ НА ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ВЕЌЕ СЕ НА УЛИЦА: Тие заминуваат од Белата куќа, за во новиот дом купен е и телевизор- еве каде се селат!

За само пет часа, цела армија помошен персонал ќе треба да ја подготват Белата куќа за новите станари, двојката Џо и Џил Бајден. Претседателот...
Познати

Пред да замине од Белата Куќа има добро да ја памети идната наследничка: Еве што направи Меланија по поразот на нејзиниот сопруг

Меланија Трамп соопшти дека скулптурата на јапонско – американскиот вајар Исаму Ногучи е поставена во источниот дел од Розовата...