Бела куќа

Пронајдени се 77 резултати на тема „Бела куќа“
Вести

Кризниот штаб на Белата куќа предупредува: Протестите низ САД можат да го зголемат бројот на заразени од коронавирус

Кризниот штаб на Белата куќа за борба против епидемијата на коронавирус денеска ги предупреди гувернерите на американските сојузни...