аукција

Пронајдени се 44 резултати на тема „аукција“
Занимливости

ВИДЕО: Скелет на горгосаурус стар 77 милиони години оди на аукција, може да достигне цена од 8 милиони долари

Скелет на диносаурус горгосаурус ќе биде првпат на аукција и се очекува дека ќе достигне цена меѓу пет и осум милиони американски долари,...
Музика

Продаден евровизискиот трофеј за вртоглава сума на пари – истите ќе бидат искористени за нешто што им е најпотребно на украинските војници

Оркестарот Калуш, украинскиот бенд кој победи на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија, го продаде својот трофеј за 900.000 долари...
Познати

ЗАВРШЕНА АУКЦИЈАТА: Цртежите на Мухамед Али продадени за речиси 1 милион, „Бодам како пчела“ го надмина проценетиот износ

Ретка колекција цртежи, скици и слики од боксерскиот шампион Мухамед Али, беше продадена на аукција за речиси милион американски долари....