атлетико мадрид

Пронајдени се 42 резултати на тема „атлетико мадрид“
Фудбал

На мечот не се виде, но по него направи свое шоу: Гризман прво изеде хамбургер со пиво, па испрати провокација до Реал и Рамос (ФОТО)

Атлетико Мадрид го освои европскиот Суперкуп со победата од 4:2 над Реал Мадрид после продолженија. Еден од јунаците на натпреварот беше...
Фудбал

Резултатот отворен во првата минута: Голем кикс на Рамос, вистинска бомба од Диего Коста, Атлетико води против Реал Мадрид (ВИДЕО)

Мадридското дерби меѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, вечерва се игра во Талин, Естонија, каде се игра овогодинешниот Суперкуп на Европа. Уште...