антониа гиговска

Пронајдени се 13 резултати на тема „антониа гиговска“
Познати

Анастасија и Луна се скарани со години, а оваа македонска пејачка застана меѓу нив две- Џогани со оваа фотографија упати јасна порака

Антониа Гиговска оваа година само реди успеси на професионален план. Победничката на „Задруга 2“, Луна Џогани деновиве беше во Скопје,...
Познати

Со „Proud“ и „I’ll Never Love Again“ – Антониа растури во суперфиналето на „Ѕвездичките на Пинк“, а ова е победникот на шоуто (ВИДЕО)

Вчера заврши големото финале на „Ѕвездичките на Пинк“, а нашата Антониа Гиговска за жал не победи и го заврши натпреварувањето уште...
Познати

ФОТО: Антониа Гиговска во прекратка комбинација со момчето на свадбата кај својот брат – пејачите облечени идентично

Антониа Гиговска изминатиот викенд се забавуваше на свадбата на нејзиниот брат Дарко. Младата пејачка на прославата беше придружувана...
ТВ и Филм

Марија Шерифовиќ доби конкуренција од Македонија: Талентираната Антониа со одличен настап, жирито воодушевено (ВИДЕО)

Младата и преталентирана пејачка Антониа Гиговска и овој петок заблеска на сцената на музичкото натпреварува „Пинкови ѕвездички“....
Познати

Не се „одлепи“ од Антониа Гиговска- пред девет години победи на Евровизија, а еве како денес изгледа Александар Рубак (ФОТО)

Од денес започнува најпопуларното музичко шоу Евровизија која годинава се одржува во главниот град на Португалија, Лисабон. Како и...