александар вучиќ

Пронајдени се 314 резултати на тема „александар вучиќ“
Регион

„Во таа соба убиваа луѓе и ги сечеа на парчиња“: Светот ќе се згрози од планот на Беливук – планирана ликвидација на Вучиќ и неколку соборци

– Истрагата спроведена од Министерството за внатрешни работи против групата на Вељко Беливук е незабележана поради различните злосторства...
Регион

Приведен првиот човек на српскиот фудбал- одбил полиграфско тестирање за вмешаност во подготовката на атентат врз Вучиќ

Претседателот на Фудбалската федерација на Србија (ФСС) Славиша Кокеза, кој денеска е приведен во рамки на истрагата против криминалната...
Регион

Вучиќ дециден: Никој друг нема да ја толкува нашата историја – Учебниците по историја и географија ќе ги пишува само државата Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска најави на почетокот на следната недела ќе поднесе иницијатива само државата да може...