александар вучиќ

Пронајдени се 319 резултати на тема „александар вучиќ“
Регион

Приведен првиот човек на српскиот фудбал- одбил полиграфско тестирање за вмешаност во подготовката на атентат врз Вучиќ

Претседателот на Фудбалската федерација на Србија (ФСС) Славиша Кокеза, кој денеска е приведен во рамки на истрагата против криминалната...
Регион

Вучиќ дециден: Никој друг нема да ја толкува нашата историја – Учебниците по историја и географија ќе ги пишува само државата Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска најави на почетокот на следната недела ќе поднесе иницијатива само државата да може...
Вести

Македонија изолирана: Кога последен пат Заев остварил средба со премиер или претседател на западноевропска држава?

Месеци наназад премиерот Зоран Заев нема остварено средба со ниту еден претседател или премиер на некоја од  западноевропските земји. Од...