Ракомет

Познати се сите патници на машкиот Ф4 ракометен Куп

Познати се сите патници на машкиот Ф4 ракометен Куп

Еурофарм Пелистер, Вардар и Алкалоид ќе играат на Ф4 турнирот во Купот на Македонија кај мажите.

Ланскиот освојувач, тимот на Вардар, кој немаше тежок пат до пласман меѓу најдобрите четири, повторно ќе има можност да го брани Куп трофејот.

Завршните турнири во Купот на Македонија во машка и женска конкуренција ќе се одржат од 17 до 19 мај годинава.

To top