новак ѓоковиќ

Пронајдени се 107 резултати на тема „новак ѓоковиќ“
Познати

Нема да им верувате на сопствените очи- еве што прави Новак Ѓоковиќ додека го надгледува својата сопруга Јелена (ФОТО)

Познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ често знае да ги изненади своите следбеници на социјалните мрежи, а истото се случи и вчера кога многумина...
Познати

Астролог како да им влегол во кревет на Ѓоковиќ: Тој кажува кога Новак и Јелена ќе добијат дете, а таа не е ни бремена

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга на почетокот на следната година би можеле да добијат уште едно бебе, наведува Ало.рс. Ова го тврди астрологот...
Останати спортови

ФОТО: Новак пребледе- камерите случајно уловија каде Надал му ја стави раката додека се поздравуваа

После победата на Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија Опен, фотографите забележаа една чудна ситуација меѓу Новак и Надал. Имено,...
Останати спортови

Денес е на врвот на светот, а беше само дете со голем сон: Погледнете го интервјуто на Новак Ѓоковиќ кога тој имаше 7 години (ВИДЕО)

На свои седум години, во своето прво телевизиско интервју, светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ знаеше што сака во животот, особено...