новак ѓоковиќ

Пронајдени се 101 резултати на тема „новак ѓоковиќ“
Останати спортови

ФОТО: Новак пребледе- камерите случајно уловија каде Надал му ја стави раката додека се поздравуваа

После победата на Новак Ѓоковиќ во финалето на Австралија Опен, фотографите забележаа една чудна ситуација меѓу Новак и Надал. Имено,...
Останати спортови

Денес е на врвот на светот, а беше само дете со голем сон: Погледнете го интервјуто на Новак Ѓоковиќ кога тој имаше 7 години (ВИДЕО)

На свои седум години, во своето прво телевизиско интервју, светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ знаеше што сака во животот, особено...
Занимливости

Ова ремек дело мора да го погледнете: Македонка направи портрет на Новак Ѓоковиќ од остатоци од ишишана коса (ВИДЕО)

Додека поединци го тетовираат ликон на тенисерот Новак Ѓоковиќ, една Македонка се одлучи својата уметност да ја реализира на дело. Имено...