Останати спортови

Мекгрегор ги исплука ѕвездите во УФЦ (ВИДЕО)

Мекгрегор ги исплука ѕвездите во УФЦ (ВИДЕО)

Ирскиот борец Конор Мекгрегор наскоро се враќа во рингот по долгата пауза, а негов прв ривал ќе биде Мајкл Чендлер на 29 јуни.

Мекгрегор е познато по неговите скандалозни коментари, а такви имаше и за неколку одлични борци во УФЦ.

Контроверзниот борец зборуваше за Хабиб, Камару Усман, Илија Топурија, Алекс Волкановски, Леон Едвардс, Белал Мухамед и други.

 

To top