Фудбал еуро 2024

ВИДЕО: Турскиот коментатор „полуде“ по голот на Ѓулер, видеото стана хит!

Фудбалската селекција на Турција во спектакуларен натпревар извојува огромна победа од 3-1 над Грузија, во првата рунда од групната фаза на Европското првенство.

ВИДЕО: Турскиот коментатор „полуде“ по голот на Ѓулер, видеото стана хит!

Фудбалската селекција на Турција во спектакуларен натпревар извојува огромна победа од 3-1 над Грузија, во првата рунда од групната фаза на Европското првенство.

Турците и Грузијците одиграа супер-возбудлив натпревар, кој на крај беше запечатен со досега најубавиот гол на првенството. Младата турска ѕвезда Арда Ѓулер, при резултат 1-1, постигна атрактивен гол од далечина и донесе огромна еуфорија кај турските навивачи на трибините, но и кај турскиот коментатор кој падна во транс и лудо прослави.

Во второто коло Турција го игра дербито на групата против фаворизираната Португалија.

To top