Фудбал последен натпревар?!

Роналдо против Меси на 1 февруари

Фудбалскиот клуб Интер од Мајами потврди дека на 1 февруари ќе одигра пријателски натпревар против Ал Наср во Саудиска Арабија.

Роналдо против Меси на 1 февруари

Фудбалскиот клуб Интер од Мајами потврди дека на 1 февруари ќе одигра пријателски натпревар против Ал Наср во Саудиска Арабија.

Тоа ќе биде можеби последниот дуел на за многумина двајцата најдобри во историјата на фудбалот, Лионел Меси и Кристијано Роналдо.

Осумкратниот добитник на Златната топка, Меси (36) и петкратниот добитник на престижната награда, Роналдо (38) досега играле 37 пати еден против друг. 30 од тие натпревари ги одиграле како фудбалери на Барселона и Реал.

Пред тоа, на 29 јануари, Интер ќе одигра пријателски натпревар против Ал Хилал.

To top