Кристијано Роналдо

Пронајдени се 386 резултати на тема „Кристијано Роналдо“
Познати

Jавноста гневна: Правилата важат за сите, но не и за Роналдо- еве што правеше во време кога државата е во карантин (ФОТО)

Кристијано Роналдо донираше неколку милиони евра за португалските болници во борбата против коронавирус. И покрај хуманиот гест Португалецот...
Фудбал

УШТЕ ЕДНАШ ЈА ПОКАЖА СВОЈАТА ГОЛЕМИНА: Роналдо своите луксузни хотели ги пренаменува во болници за заразените од коронавирусот

Кристијано Роналдо со години вложува во својот ланец на хотели КР7, а сега своите хотели во Португалија одлучил да ги пренамени за потребите...
Познати

Георгина му приреди роденденско изненадување на Роналдо, а од подарокот се изненади и славеникот- вакво нешто ни на сон не сте виделе

Кристијано Роналдо вчера наполни 35 години и влезе во втората половина од четвртата деценија од животот, а како што веќе навикнавме во...