Кристијано Роналдо

Пронајдени се 424 резултати на тема „Кристијано Роналдо“
Познати

„Лудница“ во Портофино, Роналдо и Георгина го привлекоа вниманието, а обезбедувањето имаше само една задача… (ФОТО)

По завршувањето на сезоната во Серија А, фудбалерите на Јувентус очекувано добија неколку денови заслужен одмор, пред осминафиналето...
Познати

Фотографија која предизвика полемики: Џорџина се фотографирала со сопругот и децата, по што следеле бурни реакции

По објавувањето на оваа фотографија, мислењата на луѓето биле поделени, па така Џорџина добила многу негативни коментари. Фудбалерот...
Познати

Роналдо се поднови со нереален ѕвер: Го имаат само 10 луѓе во светот, а 100 километри на час развива са само 2,4 секунди (ФОТО)

Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, купи нов автомобил. Новиот ѕвер во гаражата на славниот Португалец е Bugatti Centodiec, вреден нереален...
Познати

Бразилска манекенка открива каков се*с имала со Роналдо: Од тоа што го правеле во креветот веднаш се разочарала! (ФОТО)

Андреса Урах е една од најатрактивните ТВ лица во Бразил. Поранешната манекенка и ТВ водителка издаде автобиографска книга во која...
Познати

Роналдо со неа ја изневери својата девојка: Бил опседнат со најсексапилната навивачка, а таа раскажа каков бил во кревет

Токму ова е причината поради која Роналдо ја раскинал врската со атрактивната Русинка. Даниела Чавез, атрактивна и убава манекенка,...
Познати

ФОТО: Роналдо ги „лајкнува“ фотографиите на оваа бомба од соседството, таа вели: Не знам како ме најде, но задоцни (ФОТО)

Кристијано Роналдо на социјалните мрежи „следи“ едвај 450 лица, а медиумите од соседството забележале дека освен Ѓоковиќ, кој секако...