Фудбал

Провокација на косовски новинар – покажа двоглав орел пред трибина полна со Срби (ВИДЕО)

Провокација на косовски новинар – покажа двоглав орел пред трибина полна со Срби (ВИДЕО)

Косовскиот спортски новинар Арлинд Садику ги испровоцира српските навивачи во Гелзенкирхен.

Садику при стартот на средбата меѓу Англија и Србија покажа двоглав орел во правец на трибините каде беа сместени српските навивачи.

Во текот на денот имаше судири на улиците во Гелзенкирхен и германската полиција имаше полни раце работа.

Се степаа навивачите на двете селекции, а српските медиуми пишуваат дека во целиот хаос биле вклучени и албанските навивачи.

 

To top