англија

Пронајдени се 122 резултати на тема „англија“
Фудбал

После точно 20 години: Бекам првпат го слушна легендарниот коментар за неверојатниот гол на „Олд Трафорд“ (Видео)

Дејвид Бекам долги години беше капитен на англиската репрезентација и главна ѕвезда во тимот на „Гордиот албион“, но дефинитивно,...
Фудбал

И ОВА ГО ИМА: Поради финалето на ЕУРО2020 во Англија на децата ќе им се дозволи во понеделник да доцнат на училиште!

Англискиот тим ќе се бори во своето прво големо финале по освојувањето на Светскиот куп во 1966 година, што е единствено искуство во животот,...