србија

Пронајдени се 397 резултати на тема „србија“
Регион

Семејството само што не се онесвестило: Ја закопале со достоен погреб, а глетката потоа полицијата ја опишала само со два збора (ФОТО)

Семејство од српскиот град Шабац овие денови е во неверување не поради загубата на нивната мајка, туку поради тоа што ги пречекало 15...
Регион

Се разнел себе си и љубовницата во автомобилот- ова е полицаецот кој зад себе остави сопруга и две деца, а го потресе регионот (ФОТО)

Павле Р (31) од Стара Пазова за кој полицијата се сомнева дека денеска се разнел во автомобилот во кој бил со љубовницата е припадник на...
Регион

Заради загаденоста на воздухот: Народниот правобранител во Србија почна постапка за контрола на Министерство за екологија

Заштитникот на граѓаните Зоран Пашалиќ иницираше процес на контрола на српското Министерство за животна средина. Како што јави дописникот...