србија

Пронајдени се 1378 резултати на тема „србија“
Регион

Бајден му го честита реизборот на Вучиќ: Ја охрабрувам Србија да направи исчекор за брзо нормализирање на односите со Косово

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, прими честитка од претседателот на САД, Џозеф Бајден, соопштија од кабинетот на...
Регион

На адресата на српски портал пристигнал морничав мејл: „Сите бомби ќе експлодираат околу 17 часот, имаме 200 членови, ќе платите за ова“

По вчерашниот мејл кој пристигна во редакцијата на Телеграф, каде што се заканува минирање на 36 локации, во нивната редакција пристигна...
Музика

ЕКСПЛОДИРА ТВИТЕР – откако Македонија не и даде 12 поени на Србија не преплавија со твитови „сега не ви даваме масло, мислете како ќе правите ручек“

Бурните реакции од штотуку завршената „Песна на Евровизија 2022“ не стивнуваат. Украина победи, а македонското жири, кое исто така учествуваше...
Музика

Ја засени и Констракта – еве што и пишуваше на раката на придружбата на пејачката на сцената, оваа порака ја виде цела Европа (ФОТО)

Никогаш понапната не била атмосферата од вчерашното полуфинале на Евровизија каде се чекаше дали соседна Србија ќе влезе во финале,...
Музика

ОВА МИРИСА НА САБОТАЖА – еве како јутјуб ја преведуваше песната на Констракта додека пееше во живо, Србија на нозе по оваа неправда! (ВИДЕО)

Во синоќешното емитување на второто полуфинале на Евровизија на јутјуб, се случија низа грешки кога е во прашање преводот на српската...