Фудбал ливерпул

Мохамед Салах и следната сезона во дресот на Ливерпул

Ливерпул не успеа да ја освои титулата во Премиер лигата во актуелната сезона, но навивачите се радуваат на веста дека Мохамед Салах ќе остане на „Енфилд“ и следната година.

Мохамед Салах и следната сезона во дресот на Ливерпул

Ливерпул не успеа да ја освои титулата во Премиер лигата во актуелната сезона, но навивачите се радуваат на веста дека Мохамед Салах ќе остане на „Енфилд“ и следната година.

Египетскиот фудбалер има важечки договор за уште една година, но во вториот дел од сезоната се зборуваше дека поради слабите игри и падот на формата би можел да го напушти клубот во летниот преоден рок.

Сепак, од сето тоа нема ништо бидејќи Салах на својот Инстаграм профил потврди дека останува во Ливерпул:

– Знаеме дека трофеите се тие што се важни и ќе направиме сè што е можно тоа да се случи следната сезона. Нашите навивачи го заслужуваат тоа и ќе се бориме максимално – објави Салах.

Инаку, Египќанецот до сега го носеше дресот на Ливерпул на 250 натпревари и успеа да постигне 155 голови.

To top