Фудбал

Манчестер Сити за 120 милиони евра купува талент на Баерн

Манчестер Сити за 120 милиони евра купува талент на Баерн

Манчестер Сити сака да ангажира неколку фудбалери, меѓу кои е и младата ѕвезда на Баерн Минхен, Џамал Мусиала.

„Граѓаните“ нема да штедар пари и планираат да понудат дури 120 милиони евра за услугите на Мусиала, а се шпекулира дека истата ќе биде прифатена од раководството на Баерн.

За услугите на Мусиала се заинтересирани и ПСЖ, Барселона и Ливерпул, но младиот фудбалер ќе го има последниот збор.

To top