манчестер сити

Пронајдени се 21 резултати на тема „манчестер сити“
Фудбал

Гвардиола потпишува нов договор и станува најплатен тренер во светот- ќе ви се сврти во глава од сумата која ќе ја заработува

Пеп Гвардиола го прифатил предлогот на Манчестер Сити за нов договор и нивната соработка ќе продолжи до 2020 година, пренесе „Мирор“....
Фудбал

Ја препознавате ли една од најголемите фудбалски ѕвезди? Пред 12 години сакаше да игра за Ливерпул, е денес е дел од лутиот ривал (ВИДЕО)

Белгискиот фудбалер Кевин Де Брујн блеска во дресот на Манчестер Сити, а благодарејќи на одличните партии во синиот дрес стана миленик...